Kosiniak-Kamysz alarmuje: Inflacja ostro uderza w budżety domowe polskich rodzin

Szef Polskiego Stronnictwa Ludowego nie przebiera w słowach. Władysław Kosiniak-Kamysz sugeruje, że polskie rodziny mniej jedzą, a wszystko to wina Prawa i Sprawiedliwości. Inflacja zżera nasze dochody?

Politycy opozycji są zaniepokojeni szybko rosnącą stopą inflacji w naszym kraju. Kilka dni temu m.in. na ten temat alarmował Donald Tusk. 

Cios dla sympatyków ojca Rydzyka: To prawdopodobnie koniec

Czy miał fanów? Trudno powiedzieć. Raczej ludzi, którzy naprawdę mocno starali się wierzyć w jego żarliwy katolicyzm. Ojciec Tadeusz Rydzyk na przestrzeni ponad trzech...

Wyciekły wewnętrzne sondaże PiS-u! Onet: to zmienia wszystko

Z siedziby PiS przy Nowogrodzkiej znów są "wycieki". Jarosław Kaczyński bez wątpienia nie jest tym faktem zachwycony. Tym bardziej, że do zakulisowych działań jego...

Polacy w pośpiechu pobierają swoje pieniądze. Będą kolejki do bankomatów?

Coraz szersze rzesze klientów polskich banków decydują, by jednak gromadzić swoje oszczędności w gotówce. Polacy niemal masowo zaczynają wybierać pieniądze z bankomatów, a także...

Kosiniak-Kamysz o inflacji: Polacy kupują coraz mniej jedzenia

Lider PSL-u zauważa, że Polacy kupują coraz mniej jedzenia. Jego zdaniem, taki stan rzeczy wynika ze stosunkowo wysokiej stopy inflacji w naszym kraju. W lipcu wyniosła ona 5 procent. To najwięcej od 20 lat. Co oczywiste, wskaźnik ten na istotny wpływ na ceny towarów i usług. Kosiniak wymienia chociażby spadek sprzedaży mięsa o ponad 10 proc.

https://www.youtube.com/watch?v=URCkyl9p10A

Inflacja ostro uderza w budżety domowe polskich rodzin. Drożyzna w sklepach zmusza do zaciskania pasa – kupujemy mniej warzyw, owoców, a nawet chleba. Tylko sprzedaż mięsa spadła o ponad 10%! To nie dieta cud, tak rządzi PiS – napisał na Twitterze wzburzony Kosiniak-Kamysz. 

Politycy i eksperci stojący w opozycji wobec rządów PiS / Zjednoczonej Prawicy często nadmieniają, że rosnąca stopa inflacji to bezpośrednia przyczyna wdrażania kolejnych programów socjalnych. Nie słyszymy jednak realnych pomysłów na zmianę niebezpiecznej tendencji. Bo przecież każdy z polityków opozycji (poza Januszem Korwin-Mikkem) zaznacza, że – w przypadku dojścia do władzy – 500 plus i innych programów socjalnych likwidować nie ma zamiaru. 

Najnowsze artykuły